MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri veya misafir olarak alışveriş yaptıklarında satış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.
Satış Sözleşmesi www.hediyelife.com ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış Sözleşmesidir.
 

Madde - 1 
 

İs bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. 
 

Madde - 2 
 

Satıcı Bilgileri : 

 

Tahire Kitap - Kırtasiye

Kosova Mah. Yeni İstanbul Cad. 170/5

42250   Selçuklu/KONYA/TÜRKİYE

Madde - 3 
 

Alıcı Bilgileri :
 

Tüm üyeler: www.hediyelife.com'a üye olup veya misafir olarak alışveriş yapan tüm alıcılar. Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır.


Madde - 4 
 

Sözleşme Konusu Ve Ürün Bilgileri :
 

Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.

Madde - 5 
 

Genel Hükümler : 
 

5.1 - ALICI, Madde 4 belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 
 

5.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 iş günü süresini asmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir. 
 

5.3 - Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kurulusun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. 
 

5.4 -SATICI , sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur. 
 

5.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için is bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden sorumlu kabul edilemez.

 
5.6 - Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 iş günü içinde SATICI ya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir. 
 

5.7 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alici siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcının siparişi iptal etmesi halinde, SATICI iade edilecek sipariş bedelini 7 gün içinde alıcıya ait IBAN numarasına iade edilmesinden sorumludur. Yapılan işlem sonucunu elektronik posta aracılığı ile ALICI ya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. 
 

5.8 - ALICI nın teslimat yapılmasını istediği kisi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünler kargodan teslim alınmayarak veya kargo firmasına tutanak tutturulması şartı ile iade edilebilir. aksi durumda iade kabul edilmemektedir. İade durumunda teslimat giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır. 

5.9- Kişiselleştirilmiş ve Özel Üretilmiş Ürünler: Kişiselleştirilmiş ve özel olarak üretilmiş ürünlerin iadesi, bu ürünler tarafımızca tekrar kullanılamayacağı için maalesef iade kabul edilememektedir (Arızalı veya belirtilenden farklı Ürün gönderilmesi durumunda kargo firması tutanağı ile iade edilebir). 

5.10- İs bu sözleşme, misafir girişi ve üyelik gerçekleştirildiği andan itibaren geçerlilik kazanır.

 

Madde - 6 
 

Cayma Hakkı : 
 

Alıcı, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kisi/kuruluşa teslim aşamasında teslim alınmayarak veya kargo tutanağı ile cayma hakkına sahiptir. Bu hakkın kullanılması halinde, SATICI ya iletişim kanallarından bilgi vermesi gereklidir. İade edilen ürünün SATICI ya ulaştığı andan itibaren 7 gün içinde ürün bedeli ALICI nın IBAN numarasına iade edilecektir. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI ya aittir.

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir kitap, dergi vb. ürünler, yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için ve iade koşullarında belirtilen ürünlerde cayma hakki kullanılamaz.

Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.


Madde - 7 
 

Yetkili Mahkeme : 
 

İs bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI nın veya SATICI nın yerleşim yerindeki TÜKETİCİ MAHKEMELERİ yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI iş bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.