KARGO - TESLİMAT - İADE - DEĞİŞİM POLİTİKASI

KARGO

Teslimat için ne kadar ücret ödenirm ?

0.00 - 50.00 TL     arası   15.00 TL

50.00 ve Üzeri 9.90 TL

Kargom ne zaman ulaşır ?

​Firmamız sadece ödeme gerçekleştiği zamandan itibaren ürün sayfasında belirtilen süre içerisinde kurye talebi oluşturmakla sorumludur. Talep oluşturulduktan sonra teslimata kadar geçen süredeki olumsuzluklardan (Kargo Firmasının Yoğunluğundan vb.) firmamız sorumlu değildir. Kargo firması sorumluluğundadır. Teslimat süresi kargo firması ve bulunduğunuz bölgeye göre değişmektedir. Ürünler adrese teslim gönderilmektedir. Detaylı bilgiyi siparişinizin teslim edileceği kargo firmasından alabilirsiniz.

Kargomu nasıl takip edebilirim ?

​Siparişiniz kargoya verildiğinde size bilgilendirme amaçlı  e-mail göndereceğiz. E-mailin içerisindeki kargo takip numarası ile ilgili kargo firmasından kargonuzu takip edebilirsiniz. 
 

Siparişimi farklı bir adrese gönderebilir miyim?

Siparişiniz için farklı teslimat adresleri oluşturabilirsiniz. fatura ve teslimat adresiniz ayrı olduğunda faturanız mail adresinize gönderilir ürünler sevk irsaliyesi ile teslimat adresine gönderilir. (Örn. Ürünü hediye olarak göndermek istediğinizde ürün hediye paketi olarak gönderilir ve faturanız mail adresinize gönderilir. Bizi bilgilendirmeniz işlemlerin daha hızlı ve sorunsuz olarak ilerlemisini sağlayacaktır.

Teslimatın doğru ve kolay yapılabilmesi için isim, soyisim, Tc kimlik numarası (Şahıs olarak yapılan alışverişlerde fatura için kullanılmaktadır.), adres bilgilerinizi adres, sokak, mahalle, cadde, daire, blok eksiksiz doldurmanız teslimat sürecini hızlandıracaktır.

Kargom hangi kargo şirketi ile gönderilecek ?

​Ürünleriniz firmamızın sipariş verdiğiniz zamandaki şartlara göre belirlediği kargo firması ile gönderilecektir. Farklı kargo firması tercihlerinizde gerekli bilgileri tarafımıza mail olarak ulaştırabilirsiniz. Lütfen ürünlerinizi kargo görevlisinin yanında açınız. Hasarlı veya açıklamadaki üründen farklı bir  ürün çıkması durumunda mutlaka tutanak tutulmasını talep ediniz ve bizimle iletişime geçiniz.

TESLİMAT

Hangi günlerde teslimat yapılır ?

Teslimat zamanları kargo firmalarına göre farklılık gösterebilir. Detaylı bilgiyi siparişinizin verildiği kargo firmasından alabilirsiniz.

Teslimat sırasında evde yoksam başkası paketimi alabilir mi ? Teslimat sırasında kimse yoksa ne yapılmalı ?

Tarafımıza vermiş olduğunuz teslimat bilgileri ile siparişleriniz kargo firmasına teslim edilir. Tarafımıza vermiş olduğunuz teslimat bilgilerinin değişmesi kargo firmasının sorumluluğundadır.

İlgili kargo firması ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

İADE VE DEĞİŞİM

Firmamızdan almış olduğunuz ürünleri kargo görevlisinden teslim almadan iptal ve iade edebilirsiniz. Teslim alınan ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir. Hasarlı ürünlerde tutanak tutturmak şartı ile iade edebilir ve değişim talep edebilirsiniz. Tutanak tutulmayan ve kargo firmasından teslim alınan ürünlerde iade kabul edilmeyecektir.

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde, cayma hakkı kapsamında iade alınamaz. Ambalajlı ürünlerde (Cayma hakkı kısmında belirtilmiştir) ablajı, kutusu. poşeti açılmaması şartı ile 14 gün içinde iade ve değişim talebinde bulunabilirsiniz.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler şunlardır:

 • Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler(kırtasiye ürünleri),

 • Ziynet altın ile diğer altın ürünleri,

 • Kişiye Özel Ürünler,

 • Gazete, dergi gibi süreli-süresiz yayınlar,

 • Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,

 • Gıda Maddeleri 

 • Kitap ve benzeri basılı ürünler.

 • İkinci el Ürünlerin İadesi Yoktur. (Açıklamada belirtilen üründen farklı olan ve taşıma esnasında zarar görmüş olan ürünler tutunak olması dahilinde iade edilebilir ve değiştirilebilir.)
   

Cayma hakkının sadece belli koşullarda geçerli olduğu ürünler şunlardır:

             ​Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Aksi halde iade alınamamaktadır:

 • Her türlü yazılım ve programlar - DVD, VCD, CD ve kasetler

 • Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (Toner, kartuş, şerit vb.)

 • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir. 

 • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olanlardan iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan (kulaklık vb.) ürünler iade alınmaz.